Dodatki do kreacji z koronki

Wybór odpowiedniej kreacji na każdą okazję nie jest prostą sprawą. W pewnym stopniu jest to zasługa odwiecznych problemów kobiet z podejmowaniem decyzji. Bo jak zdecydować się na jedną sukienkę kiedy wokół jest tyle innych, równie pięknych? Kiedy jednak wybierzemy już tę jedną najpiękniejszą pozostaje kwestia czegoś równie ważnego, mianowicie dodatków. Bez nich żadna, nawet najbardziej wyszukana, kreacja nie będzie pełna.

Różne rodzaje kreacji wymagają różnych dodatków. Jakie więc należy wybrać w przypadku sukienek wykonanych z materiału tak delikatnego jak koronka? Z pewnością delikatne. Koronka bowiem jest tkaniną, która wymaga jedynie subtelnej oprawy. O czym więc trzeba pamiętać wybierając się na zakupy?

Z pewnością na pierwszym miejscu są buty. Przecież nie wyjdziemy nigdzie boso. Oczywiście buty do sukienki muszą być na obcasie, choćby miał być najniższy z możliwych. Żadna bowiem kreacja nie będzie się dobrze prezentowała w towarzystwie płaskiego obuwia. Baleriny zostawmy na codzienne wyjścia, na przykład do pracy. Ich założenie na wyjście jest usprawiedliwione jedynie w dwóch przypadkach. Pierwszy z nich to względy zdrowotne, drugi zaś stan błogosławiony. W pozostałych sytuacjach nie pozwólmy aby wygoda wzięła górę nad elegancją. Najlepiej gdy wybrane szpilki nie są z dodatkiem koronki. Nie ma sensu przesadzać. Jeśli ten materiał króluje na górze, dół niech będzie mniej rzucający się w oczy.

Kolejnym dodatkiem, nie mniej ważny niż pierwszy, jest torebka. Podobnie jak buty nie powinna zawierać koronkowych elementów. Jak w przypadku każdego wyjścia nie może być zbyt duża. Jaka jeszcze powinna być? Lepiej gdy jest wykonana z materiału nie świecącego się. Koronkowa kreacja bowiem lepiej będzie komponował się z torebką nie rzucającą się w oczy. Jeśli chodzi o kolor jest on uzależniony od barwy naszej kreacji. Zawsze jednak można postawić na uniwersalną barwę czyli czerń.

Żadna kreacja nie może obejść się również bez odpowiednio dobranej biżuterii. Jaka powinna być w przypadku koronkowych kreacji? Z pewnością delikatna. Z tego też powodu nie jest wskazana duża ilość ozdób. W tym przypadku najlepiej sprawdź się na przykład srebrny bądź złoty komplet składający się z naszyjnika, kolczyków i bransoletki. Koronka bowiem jest tak delikatnym a zarazem pięknym materiałem, że nie potrzebuje dodatkowego upiększania. Kobieta jednak nie powinna wyjść z domu całkowicie bez biżuterii. Dlatego trzeba zdecydować się na taką, która będzie subtelna i nie odciągająca uwagi od piękna sukienki.

Każda kreacja musi zostać połączona z odpowiednio dobranymi dodatkami, aby kobieta w nią odziana wyglądała i czuła się jak księżniczka. Szczególnie gdy dobieramy dodatki do ślubnej sukni.